Google+

Arboretum Bolestraszyce


Arboretum w Bolestraszycach należy do cennych zabytków przyrody i kultury Małopolski. Położone jest 7 km na północny-wschód od Przemyśla. Znajdziemy tam Ponad 2 tys. drzew i krzewów oraz 1200 pozostałych roślin zielonych wśród których są naprawdę rzadkie okazy.
Dużą cześć arboretum zajmują dwa stawy. Większy znajduje się się bliżej głównego wejścia. Zobaczymy tu ciekawe okazy fauny i flory wodnej. Zachwyt budzą piękne kolekcje lilii wodnych. Mniejszy staw, bardziej kameralny, wybierają miłośnicy stawowych i bagiennych krajobrazów. 

Podczas ostatniego mojego pobytu byłem miło zaskoczony odświeżonym wyglądem arboretum. Wiele się zmieniło, a największe zmiany zauważymy zaraz po wejściu na teren obiektu. Powstały tu stanowiska z ciekawymi okazami roślin kwitnących. Wśród nich znajdują się ścieżki spacerowe z dyskretnie wkomponowanymi ławkami na których można odpocząć i chłonąć piękno przyrody.Wejście do arboretum
Poniżej fotografie, które przedstawiają tę samą część arboretum w odstępie 6 lat

 czerwiec 2006

 kwiecień 2012


Gorąco polecam osobom wrażliwym na piękno przyrody, bez względu na porę roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie arboretum.


Lokalizacja


Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.