Google+

Castellammare Di Stabia

Malownicze miasto portowe położone około 30 km na południowy wschód od Neapolu , na trasie do Sorrento . Słynie z najdłuższej na świecie kolejki linowej o długości ponad 5 km. oraz zakazu noszenia skąpej odzieży.

Najwyraźniej kolejka linowa dla burmistrza Luigiego Bobbia to za mało, żeby wypromować swoje miasto. Wydał więc kontrowersyjną decyzję zakazującą noszenia przez kobiety skąpych ubrań. Każda kobieta, która założy zbyt krótką spódniczkę czy bluzkę ze zbyt głębokim dekoltem, musi się odtąd liczyć z grzywną w wysokości od 25 do nawet 500 euro.
Nowy zakaz ma na celu zapobieganie antyspołecznym zachowaniom - wyjaśnił rzecznik rady miejskiej. Inne wykroczenia to np. bluźnienie, opalanie się i grę w piłkę nożną w niektórych miejscach publicznych.
Zdaniem burmistrza Luigiego Bobbia, nowe prawo "przywróci wzorce godnego zachowania w mieście oraz poprawi relacje między jego mieszkańcami" i zmieni Castellammare di Stabia w "cywilizowane" miejsce.
Wprowadzony zakaz to efekt nadania burmistrzom przez rząd Silvia Berlusconiego większych uprawnień, by mogli działać na rzecz poprawy porządku publicznego. (źródło PAP)

Tak więc turystki uważajcie jak chodzicie ubrane po Castellammare Di Stabia :)

Gorąco polecam wszystkim przejazd kolejką linową na górę Faito.

Monte Faito

Jest duża różnica w wysokości i odczujecie zmianę temperatury. Kolejka powiezie Was na wysokość praktycznie od 0 (zera !) do ok. 1200 m. n.p.m. Widoki bezcenne.

Wyświetl większą mapę
Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze:

 1. widoki wspaniałe :)
  a to miasto jest aż tak niebezpieczne aby wprowadzać takie zmiany?
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem co miały na celu te zmiany. Chyba zwrócenie na siebie uwagę. Udało im się, bo w mediach było o tym głośno.
  Zjeździłem całe Włochy. Miasta w Italii są oczywiście bezpieczne, ale najlepiej być w męskim towarzystwie. Ale i to nie uchroni Cię od głośnych komentarzy tubylców pod Twoim adresem :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne miasto wspaniałe zabytki mili ludzie i te cudowne widoki ..pieknie

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.