Google+

Czy szafiarka mieszka w szafie?

Jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem co, bądź kto to jest ta szafiarka. O szafiarce zrobiło się ostatnio bardzo głośno w świecie internetu. Dowiedzieli się o niej przede wszystkim blogerzy blogów podróżniczych. Pewnie pomyślicie, co jedno ma wspólnego z drugim? Otóż ma. Właśnie z szafiarskimi blogami będą w tym roku konkurować blogi podróżnicze. Na taki pomysł wpadli organizatorzy tegorocznego konkursu Blog Roku 2012.Każdego blogera, który chciał zgłosić do konkursu swój blog podróżniczy, a w moim przypadku jest to blog turystyczny, spotkało niemiłe rozczarowanie. W tym roku zniknęła kategoria "Podróże i szeroki świat". Wszystkie zgłoszone blogi podróżnicze wrzucono do jednego worka pt. "Lifestyle". Razem z blogami traktującymi o modzie, plotkach, kosmetykach itp. Wisienką na torcie do tego wszystkiego jest osoba, która będzie oceniać wszystkie blogi w tej kategorii, czyli Ania Mucha. Ekspertka od wszystkiego, szczególnie od blogów turystycznych i pokrewnych. 

W społeczności blogerów podróżniczych zawrzało. Zawrzało i we mnie. Dlatego przyłączyłem się do akcji, aby z innymi blogerami wyrazić swoje niezadowolenie. "Podróże to prawdziwy lajfstajl" jest naszą satyryczną odpowiedzią na działanie tegorocznego konkursu Blog Roku 2012. 


Ale nie ma tego złego... Dzięki konkursowi Blog Roku 2012, dowiedziałem się, że szafiarka nie mieszka w szafie. Więcej wiedzieć nie muszę, bo mnie to kompletnie nie interesuje ;) Bez urazy, szafiarko ! Ale dla dobra całej blogosfery podróżniczej, nawet tego wiedzieć nie musiałem.

Moi drodzy, do wspomnianego konkursu startował nie będę. Nie będę też nagabywał Was na SMS-y, chociaż jak co roku zebrane z nich pieniądze idą na szczytne cele. Z pewnością zauważyliście nietypowy banner u góry z prawej strony. Jest on bardzo podobny do oficjalnego bannera Bloga Roku w tym roku. Sęk w tym, że "Podróże to prawdziwy lajfstajl" podoba mi się bardziej i zostanie tam zamiast reklamy onetowskiego konkursu, na pewno do końca jego trwania. Podoba mi się nie tylko z tego względu, że załapałem się tam z moim zdjęciem, ale bardziej identyfikuję się z całą społecznością blogów podróżniczych, niż z konkursem, który mówiąc kolokwialnie ma gdzieś sporą rzeszę blogerów.

Zapraszam wszystkich do odwiedzania naszej społeczności podróżniczej. Od dziś zostaje reaktywowana nasza strona internetowa: blogipodroznicze.pl. Znajdziecie tam wartościowe blogi podróżnicze. Wszystko w jednym miejscu. Mam również nadzieję, że i do mnie będziecie zaglądać w poszukiwaniu ciekawych atrakcji turystycznych na weekendy i nie tylko.  Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

4 komentarze:

 1. Znakomicie podsumowałeś. Podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami.
  Nie podoba mi się tegoroczna organizacja konkursu na bloga roku 2012, nie akceptuję także jurorów.
  Z doświadczeń ubiegłorocznych wiem na pewno, że w konkursie na bloga roku nie wystartuję. Wolę pisać niż namawiać czytelników na wysyłanie smsów i głosowanie na mojego bloga. Wiele bardzo ciekawych mało znanych blogów pozostało daleko w tyle, a jury konkursowe nawet do nich nie zajrzało. Całą robotę zrobili za nich internauci, a oni tak naprawdę wręczyli tylko nagrody i pokazali się tam gdzie chcieli się pokazać...
  Popieram bunt podróżników i mam nadzieję, że kategoria Podróże i szeroki świat powróci.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, zdecydowanie, popieram!

  OdpowiedzUsuń
 3. Również byłam zaskoczona brakiem kategorii podróżniczej w konkursie.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.