Google+

Kalendarz weekendowy 2017

Dziewięciodniowa majówka? - Czemu nie!. Zobacz, jak przedstawia się kalendarz weekendowy na rok 2017. Nowy Rok wypada w niedzielę, więc zgodnie z prawem pracy, nie otrzymamy za niego dnia wolnego. Za to już w następny weekend wydłuży się do 3 dni bez proszenia szefa o urlop, ponieważ święto Trzech Króli wypada w piątek 6 stycznia.  


Święta Wielkanocne będziemy obchodzić w tym roku w połowie kwietnia. 3 dni wolnego przypadnie na 15-17 kwietnia.Dwa tygodnie po Świętach Wielkanocnych, możemy cieszyć się najdłuższym, bo aż 9-cio dniowym weekendem w roku. Święto Pracy wypada w poniedziałek, a święto Konstytucji 3 Maja w środę. Biorąc urlop zaledwie na 3 dni (we wtorek, czwartek i piątek), będziemy mieć aż 9 dni wolnego. 


Boże Ciało przypada w tym roku na 15 czerwca. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by odpocząć od pracy aż 4 dni. Podobnie będzie to wyglądało w sierpniu. 4 dniowym weekendem cieszymy się biorąc tylko 1 dzień wolnego w poniedziałek 14 sierpnia.


Na listopadowym długim weekendzie zyskają osoby zatrudnione na umowę o pracę. Będą mogły wybrać dodatkowy dzień wolny za sobotę 11 listopada. Jeśli wybierze się go 2 lub 3 listopada, to wystarczy wziąć wtedy tylko 1 dzień urlopu, aby cieszyć się 5 dniowym weekendem.


Święta Bożego Narodzenia wypadają w tym roku w zwykłe dni tygodnia (poniedziałek i wtorek). Dodatkowy dzień wolny za sobotę 11 listopada można również wykorzystać w którymś z kolejnych dni tygodnia (27, 28 lub 29 grudnia). Wtedy wystarczy wziąć zaledwie 2 dni urlopu, aby zyskać aż 10 dni wolnego, od 23 grudnia do 1 stycznia 2018 r.


Miłego weekendu :)
    Blogger Comment
    Facebook Comment