Google+

Słowackie Tatry


Słowackie Tatry są licznie odwiedzane przez polskich turystów. Poniżej propozycje kilku ciekawych miejsc wartych zwiedzenia dla całej rodziny. 


Stary Smokovec


W Starym Smokovcu znajduje się stacja szynowej kolejki linowej prowadzącej na Hrebienok. Cena biletu 7 EUR/os. W sezonie zimowym znajdują się tam trasy narciarskie zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz ponad 2,5 kilometrowy tor saneczkowy. Ośrodek narciarski Jakubková lúka polecany jest szczególnie dla rodzin z dziećmi. Już wiosną w majowym weekendzie polecam piękną trasę spacerową z niesamowitymi widokami i wodospadami.

kolejka na Hrebienok
Jaskinia Bielańska

W Słowacji jest kilka jaskiń wartych zwiedzenia. Wcześniej jednak trzeba się upewnić, czy są otwarte. Na pewno przyda się ten link: http://www.ssj.sk/ . (strona po polsku)
Dobszyńska Jaskinia Lodowa, którą chcieliśmy koniecznie zobaczyć była w tym czasie nieczynna. Pojechaliśmy więc do Jaskini Bielańskiej. (Ceny biletów, dojazd i inne ważne informacje podane są w powyższym linku). Przy głównej drodze znajduje się parking. Aby wejść do tej jaskini, trzeba najpierw się wysoko wspinać po utwardzonej ścieżce. Natomiast w samej jaskini też nie jest łatwo i płasko. Trzeba przemierzyć kilkaset stopni schodków (ponad 800). Jeśli chcecie porobić kilka fotek w jaskini, to należy zapłacić 10 EUR. (lekka przesada)Widok z okolicy jaskiń

Tatrzańska Łomnica


Pod wyciągiem byliśmy przed godz. 10. Kolejka kursuje, pogoda bezwietrzna. Przy kasie dowiedzieliśmy się, że na szczyt Łomnicy możemy się dostać dopiero ok. godz. 15. Wszystkie bilety to tej godziny były już wykupione. (33 EUR/os.)


Rada: Bilety na sam szczyt Łomnicy trzeba kupić sobie dużo wcześniej, jeśli zależy Wam na czasie. Nie czekając kupiliśmy bilety na Skalnate Pleso. Jest to stacja mniej więcej w połowie drogi na Łomnicę. Cena 13 EUR/os. (2009) Widoki przepiękne. Z żalem jednak patrzymy na kolejkę kursującą ze Skalnatego Plesa na Łomnicę. Jest to 20 osobowy pojedynczy wagonik, który przemierza kilkuset metrową przepaść.

Stacja Skalnate Pleso
Skalnate Pleso
Szczyt Tarrzańskiej Łomnicy

Lokalizacja
Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.