Google+

Wioska Fantasy


Z dala od miejskiego gwaru, na wzgórzu wśród dzikiej przyrody, stanął średniowieczny gród warowny. Z jednej strony dostępu do niego broni fosa, a z drugiej gęsty las. Można odnieść wrażenie przeniesienia się w czasie.

Wioska Fantasy w Kuńkowcach została zbudowana przez pasjonatów i miłośników mało jeszcze popularnych w Polsce larpów. Cóż to takiego? - Krótko mówiąc, jest to inscenizacja zawierająca elementy gry i sztuki. Coś jak gra komputerowa, ale grana nie na komputerze, a w świecie realnym, bardziej lub mniej rzeczywistym. W rolę bohaterów wcielają się prawdziwe osoby. Najciekawsze jest to, że w larpach nie ma sztywnego scenariusza, a bieg wydarzeń zależy od pomysłowości uczestników.


Jak nie trudno zauważyć, scenografia naszych bohaterów osadzona jest w czasach średniowiecznych. Daje to ogromne możliwości kreowania postaci również z pogranicza magii, jak czarownice, elfy, gnomy itp. Dlatego oprócz świetnej zabawy samych uczestników larpów, Wioska Fantasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców oraz turystów. Niewątpliwie mogę śmiało zaliczyć to miejsce do ciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla i okolic.Oprócz tego, że Wioska sama w sobie stanowi atrakcję, to organizowane są w niej różne imprezy oraz pikniki rodzinne z inscenizacjami scen bitewnych i pokazami dawnych rzemiosł. Do tradycji weszły już pikniki majowe. Z roku na rok przyciągają coraz więcej osób. Na tegorocznej majówce można było wypróbować swoich sił m. in. w strzelaniu z łuku, zaplataniu wikliny oraz w garncarstwie. Dla dzieci dużą frajdą była możliwość samodzielnego ulepienia z gliny naczynia, oczywiście pod bacznym okiem mistrza. Jeśli chcecie choć na chwilę przenieść się do innego świata, świata fantazji i magii, dobrze się przy tym bawiąc, to Wioska Fantasy będzie znakomitym wyborem. Można dołączyć do ekipy wcielając się w jedną z postaci larpu lub nawet zostać we Wiosce na noc! Z myślą o turystach gotowych na niecodzienne wrażenia, gospodarze mogą przygotować pobyt w iście średniowiecznych warunkach. W okresie letnim przeważnie zawsze ktoś jest na miejscu. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Wioski Fantasy pod adresem: http://www.wioskafantasy.net 
Więcej zdjęć w galerii:   
   

Dojazd

Wioska Fantasy znajduje się w Kuńkowcach pod Przemyślem. Dla osób niezmotoryzowanych dojazd do niej może stanowić nie lada wyzwanie, a właściciele popularnych ostatnio SUV-ów z pewnością będą przekonani o słuszności wyboru swoich czterech kółek. Pomimo tego, że Wioska znajduje się w pobliżu jednego z ciekawszych fortów Twierdzy Przemyśl, to niestety władze miasta do tej pory nie zadbały o odpowiednią infrastrukturę. Nawet forteczny szlak rowerowy, rowerowym jest tylko z nazwy. Droga, która prowadzi do wspomnianego fortu od strony północnej, pamięta jeszcze czasy Franciszka Józefa. Jak na ironię, podczas zaboru austriackiego, miasto rozwinęło się bardziej, niż kiedykolwiek później. 
Właściwszym wyborem pozostaje dojazd przez wieś Kuńkowce, która znajduje się na wylotówce 884 Przemyśl - Domaradz. Z głównej należy kierować się drogowskazem "Ujkowice 5". Po minięciu wsi należy skręcić w lewo i już drogą gruntową po ok. 600 m. dotrzemy do Wioski Fantasy. 

dokładna lokalizacja
   

Pokaż Wioska Fantasy na większej mapie
Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

8 komentarze:

 1. Fajne miejsce na weekendowy wypoczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszy fakt, że takie miejsca powstają. Uczestnictwo w codziennych zajęciach wioski to świetne źródło wiedzy dla młodych ludzi. Popieram takie akcje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale dojazd trochę niepokoi. Chociaż może dobrze do średniowiecza prowadzi średniowieczna droga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam to miejsce na liście do zobaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł, nie dawno wypatrzyłam wioskę garncarską pod Nidzicą. Podziwiam pasje ludzi a z drugiej strony i dorośli znajdą sporo dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio była ta wioska reklamowana w TV

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne miejsce na zamieszkanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasjonaci tu mieszkają, szczególnie w okresie turystycznym :)

   Usuń

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.