Google+

Aquacity Poprad


W ostatnim czasie Poprad stał się ulubionym miejscem wypoczynku w nowoczesnym kompleksie Aquacity z wodami termalnymi. Oprócz tego to znakomita baza wypadowa do zwiedzenia okolicy.


Dojazd


Jeśli granicę przekraczacie w Barwinku i chcecie jechać przez Presov radzę kupić na granicy winietę Trasa ta prowadzi przez drogę płatną i są częste kontrole Policji. Wyjeżdżając z długiego tunelu, po lewej stronie mijamy piękny zamek na wzgórzu: Spissky Hrad. Jest to największy zamek średniowieczny w Europie środkowej. Więcej informacji i zdjęć z zamku znajdziecie TU.Trasa alternatywna bez winiety: W Svidniku na Bardejov – Stara Lubovna – Spisska Bela – Poprad. W Starej Lubovni polecam zwiedzenie zamku. Naprawdę warto. Byłem tam przy okazji innego wypadu ;)

Zakwaterowanie

Na terenie Aquacity znajdują się 2 hotele. Minimalna cena za 2 osoby poza sezonem to wydatek 140 EUR. W cenie wliczony całodzienny wstęp na baseny, śniadanie i obiadokolacja bez napojów. Alternatywą są pensjonaty. Jeśli nie zamierzacie spędzać na basenach w Aquacity całego dnia, to warto skorzystać z tańszych hoteli, bądź pensjonatów.

Aquacity

Jest to nowoczesny kompleks czynny cały rok, w skład którego wchodzą 2 hotele (3* i 4*), kompleks basenów (olimpijski, termalne: wewnętrzne i zewnętrzne oraz bary. Nocując w powyższych hotelach bez wychodzenia poza obiekt można do woli korzystać ze wszystkich pakietów termalnych. Dla osób z zewnątrz obowiązują następujące ceny: Pakiet termalny całodzienny to 15 EUR./os. pakiet wieczorny (od godz. 17-22) kosztuje 12,50 EUR/os. Przy wejściu na baseny dostajemy elektroniczną opaskę na nadgarstek. Chip służy do otwierania szafki na ubrania, przemieszczania się pomiędzy strefami  oraz umożliwia zakup posiłków, drinków i dodatkowych usług. Faktyczna opłata pobierana jest w kasie przy wyjściu.

Baseny termalne

Baseny termalne

Baseny termalne wieczorem

Codziennie o godz. 21.00 jest LASER SHOW ( pokaz laserów). Bardzo widowiskowe wydarzenie. Próbkę filmu z tego pokazu można obejrzeć poniżej:Atrakcje w najbliższej okolicy: 
Wyświetl większą mapę


Poniżej kilka przydatnych linków:

http://www.aquacityresort.com/pl
AquaCity w Popradzie z wodami termalnymi. Czynny cały rok.

http://www.ssj.sk
Tutaj znajdziesz wykaz wszystkich jaskiń na Słowacji, które można zwiedzać. Strona m.in. w języku polskim.
Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

5 komentarze:

 1. Przez Poprad tylko przejeżdżałem, pamiętam w tle ładną panoramę Tatr. Aqupark, a szczególnie pokaz laserów robi wrażenie. Dzieki za namiary na noclegi, może skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po długiej zimie przydałby się taki mały wypad ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłem, byłem ;)
  Zajebiście tam jest

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za przybliżenie atrakcji Popradu i okolic

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko kultura gości świata saunowego nie przystaje ani do regulaminu, ani do zdrowego saunowania, ani do sensu. Stroje kąpielowe na deskach, w płachtach pod prysznic i do basenu...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.