Google+

Zakynthos - najpiękniejsze miejsca na wyspie


Najpiękniejsze miejsca na Zakynthos, które warto zobaczyć. 

Zakynthos to nie tylko Zatoka Wraku, czy błękitne groty. Oprócz najbardziej znanych miejsc, które są obowiązkowym punktem różnych wycieczek, warto niespiesznie odkrywać wyspę na własną rękę. Wynajętym samochodem dostaniemy się do miejsc, gdzie nie dojeżdżają autokary. Są wśród nich malownicze zatoki z krystalicznie czystą wodą o różnych odcieniach, majestatyczne klify, czy jaskinie wodne. Wszystko jest dziełem przyrody na nieskalanej jeszcze masową turystyką wyspie. Zwiedzając wyspę, można znaleźć istne perełki takie jak Karakonissi, choć są również takie miejsca, które nie wywarły na nas większego wrażenia. Nie znaczy to oczywiście, że wam się nie spodobają. Dlatego uwagi w poniższym zestawieniu są jedynie moją subiektywną oceną.


Wcześniej pisałem o...
najciekawszych miejscach na południu wyspy, oraz o błękitnych grotach i przylądku Skinari od strony lądu. Przybliżyłem również stolicę wyspy Zakynthos.
Porto Vromi

Składa się z dwóch zatok i prowadzą do niego dwie różne drogi. Niestety, wcześniej musimy zdecydować się na jedną z nich. Aby zobaczyć drugą, trzeba objechać góry i nadłożyć ok. 16 km. Miejsce to nie zrobiło na nas większego wrażenia. Być może wybraliśmy nie tę zatokę ;) Na miejscu zastaliśmy niewielką żwirową plażę i drewnianą budę z fast foodami oraz kilka przycumowanych łódek.
Xigia

Niewielka plaża, reklamowana jako naturalne spa na wyspie. Znajdują się tu naturalne źródła solanki siarkowej, czego efektem jest mało przyjemny zapach zgniłych jajek. Położenie wśród skał oraz wystające z wody kamienie dodają jej uroku. Z prawej strony przylega do plaży ogromna ściana skalna, która przed południem zacienia jej znaczną część. Sporo plażowiczów na niewielkim terenie z pewnością nie jest dodatkowym atutem. Na plaży można wynająć leżaki za opłatą.

Wyspa Agios Sostis - więcej informacji

Prywatna wysepka, która znajduje się w pobliżu miasteczka turystycznego o tej samej nazwie. Połączona jest z lądem drewnianym pomostem. Wejście na wyspę jest płatne kilka euro, w cenie dostaniemy drinka. Na wyspie organizowane są imprezy zamknięte np. wesela, a w sezonie letnim słynne White Party, na które koniecznie załóżcie coś białego!
Plaża Gerakas

Jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Pomimo tego, że korzystanie z tej plaży jest mocno ograniczone, to cieszy się ona dużą popularnością. Właśnie to miejsce wybrały sobie żółwie Caretta Caretta na swoje lęgowiska. Każda wchodząca tu osoba musi zapoznać się z regulaminem korzystania z plaży, gdzie można przebywać w określonych godzinach i tylko w linii przybrzeżnej. Dbają o to wolontariusze, którzy opiekują się żółwimi jajami.
Navagio czyli Zatoka Wraku

Pozycja obowiązkowa, ale powiem szczerze, że mam mieszane uczucia co do tego miejsca. Zapewne większość z was temu się zdziwi, bo jak by nie było, jest to wizytówka całej wyspy. Mało tego. Widok na Zatokę Wraku uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w jakimś tam rankingu. Owszem widok jest piękny, ale na pewno nie z tarasu widokowego, który jest w pobliżu parkingu. Aby zrobić poniższe zdjęcie, musiałem przejść wzdłuż klifu bezpośrednio nad 40 metrową przepaścią. Niestety, komercja zabiła to miejsce. Zjeżdżają się tu wszystkie wycieczki, więc spodziewajcie się mnóstwa autokarów i kramów z bibelotami. Do samego wraku można dostać się jedynie od strony morza.


Miasto Zakynthos  - więcej informacji

Do zwiedzenia stolicy wyspy, wystarczy pół dnia. Można łatwo dostać się tu komunikacją miejską ze wszystkich turystycznych destynacji. Miasto Zakynthos ze wzgórza Bochali prezentuje się niezwykle pięknie, zwłaszcza nocą.


Porto Limonas

Urokliwe miejsce na plażowanie oraz kąpiele w przepięknej zatoczce z krystalicznie czystą wodą. W pobliżu znajduje się restauracja i duży parking.


Skinari - więcej informacji

Najbardziej wysunięta na północ część wyspy Zakynthos swoje drugie oblicze ukazuje nam teraz od strony lądu. Przylądek Skinari słynie z najbardziej okazałych Błękitnych Grot, które dostępne są jedynie od strony morza. Ale to oczywiście nie jedyna atrakcja turystyczna tego miejsca. Wizytówką przylądka Skinari są bez wątpienia dwa piękne wiatraki.
Blue Caves, czyli błękitne groty - więcej informacji

Błękitne Groty są jedną z największych atrakcji na Zakynthos. Znajdują się w kilku miejscach na wyspie, ale żeby zobaczyć te najbardziej okazałe, trzeba udać się na północny jej kraniec, na przylądek Skinari. Miejsce to dostępne jest jedynie od strony morza. Dowiozą was tam małe łodzie motorowe. Koszt takiej wycieczki to 3 euro.


Keri

Doskonałe miejsce na zakończenie dnia przy lampce wina w tawernie z przepięknym widokiem na dwie malownicze skałki wychodzące z wody. Dostęp do punktu widokowego jest wyłącznie z tawerny. Tu znajduje się także maszt z największą flagą Grecji. Kilkaset metrów dalej, można obserwować najpiękniejsze zachody słońca na wyspie.Karakonissi

Bez wątpienia, było to nasze największe odkrycie. Miejsce to zauroczyło nas najbardziej. Głęboki odcień granatowego morza kontrastuje z zielonym kolorem wody przy skale, której kształt przypomina rybę. Ponieważ dociera tu bardzo niewiele osób, można w ciszy i spokoju oddać się podziwianiu piękna natury.
Więcej zdjęć w albumieDokładna lokalizacja opisanych miejsc

Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

7 komentarze:

 1. Karakonissi to zdecydowanie mój faworyt..nie przepadam za plażami gdzie są tłumy ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To piękne miejsce i dla oczu i ducha!

  OdpowiedzUsuń
 3. Grecja jest piękna, tyle że aktualna sytuacja polityczna nie zachęca do pojechania w te rejony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna relacja i zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.