Google+

Sóstófürdő - ZOOaktualizacja: sierpień 2013

Nyíregyházi Állatpark - Ogród zoologiczny w Sosto cieszy się nie mniejszą popularnością niż Aquapark. Codziennie odwiedza go mnóstwo turystów.Na obszarze ok. 30 hektarów zobaczyć można zwierzęta w podzielonych tematycznie strefach: Afryka, Australia, Ameryka Północna, Europa (fauna Kotliny Karpackiej), Śródziemnomorski Ogród. W ZOO znajduje się również oceanarium i tropikarium. Duży (50 tys. litrów) basen z rekinami, naprawdę robi wrażenie.
W oceanarium oprócz rekinów zobaczymy również tropikalne ryby i pingwiny. Pośród bujnej roślinności przechodzimy przez linowe kładki, niczym w lesie tropikalnym. Możemy stanąć oko w oko z legwanem, pytonem tygrysim, podziwiać kolorowe ptaki.Iguana

Obok oceanarium znajduje się fokarium. W godzinach: 10:30, 13:00, 15:00 odbywa się pokaz karmienia. Warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce na widowni, aby nie przegapić świetnego przedstawienia. Na widownię można już wejść pół godziny wcześniej.Podczas spaceru, zwiedzający mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Jest to wielka frajda dla dzieci. Dla niektórych zwierzaków przygotowana jest obok wybiegu specjalna karma. Jedzą wprost z ręki :)


Mieliśmy okazję obserwować młodego lewka, który ostro dawał się we znaki swoim starszym siostrom. Jego ojciec był tak zmęczony wylegiwaniem się, że nie zwracał nawet na niego uwagi. Ziewał tylko od czasu do czasu. Wszystkie psoty uchodziły młodemu na sucho ;) 


Dłuższą chwilę spędziliśmy również przy surykatkach. Te bardzo miłe zwierzaki nawet w niewoli wykazują swój silny instynkt stania na czatach. Podczas gdy jedna z surykatek kopała w ziemi norkę, druga stała obok i bacznie wypatrywała drapieżników. Po jakimś czasie zamieniały się rolą.Nie mogło oczywiście zabraknąć kolorowych ptaków. Niektóre papugi spędzały czas na trenowaniu karate :) inne prezentowały swe wdzięki.
W ZOO nie znajdziemy strzałek z kierunkiem zwiedzania. Są tylko strzałki do niektórych zwierząt. Aby mieć orientację co gdzie jest, trzeba zapoznać się z mapką, którą można pobrać zaraz przy wejściu.


Ceny biletów na sezon 2013

dzieci do 3 lat: 100 Ft
dzieci (3-14 lat): 1800 Ft s
szkolne (z legitymacją): 1800 Ft
dorośli: 2600 Ft
seniorzy: 1800 Ft powyżej 70 lat: 500 Ft
rodzinny (2+1): 6300 Ft
rodzinny (2+2): 7800 Ft
rodzinny (2+3): 9200 Ft

Ogród Zoologiczny jest otwarty przez wszystkie dni w roku

W okresie letnim: 9:00 - 19:00
(kasa jest otwarta do godziny : 18:00)
W okresie zimowym: 9:00 - 16:00
(kasa jest otwarta do godziny 15:00)
Warto zwiedzić w najbliższej okolicy

1. Tokaj - niewielkie malownicze miasteczko ze słynną Piwnicą Rakoczego - 38 km.
2. Zamek w Sarospatak - jedna z najpiękniejszych warowni na Węgrzech - 74 km. 
3. Zamek Boldogko - jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków - 80 km.

Zobacz także

1. Budapeszt w 3 dni - praktyczne informacje i dużo zdjęć.


Lokalizacja ZOO


Wyświetl większą mapę
Share on Google Plus

Autor: Wypad na WEEKEND

Wszelkie prawa zastrzeżone. All right reserved.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

3 komentarze:

  1. Fajne miejsce na urlop z dziećmi. Ja dawniej jeździłem na baseny termalne nas Słowację. Było bliżej i taniej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłem. pięknie jest,piękny opis.dodałbym od siebie przeszklony sufit w sloniarni po którym chodzimy oraz podziwianie żyrafy z ich punktu widzenia.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie dodany po zatwierdzeniu. Proszę nie zamieszczać w komentarzach żadnych linków. Takie komentarze nie będą publikowane.